НАБУ РОЗСЛІДУЄ СПРАВУ ПРО КОНТРАКТ УКРЗАЛІЗНИЦІ І GENERAL ELECTRIC

«ІНТЕРПАЙП» СКИНУВ 4 МІЛЬЙОНИ В НОВОМУ ТЕНДЕРІ ПІСЛЯ ВИКРИТТЯ ЗАВИЩЕННЯ ЦІН
«ІНТЕРПАЙП» СКИНУВ 4 МІЛЬЙОНИ В НОВОМУ ТЕНДЕРІ ПІСЛЯ ВИКРИТТЯ ЗАВИЩЕННЯ ЦІН
ЗАЛІЗНИЧНИКИ ЗАКУПИЛИ ОРГТЕХНІКИ ВДВІЧИ ДОРОЖЧЕ НІЖ НА РИНКУ
ЗАЛІЗНИЧНИКИ ЗАКУПИЛИ ОРГТЕХНІКИ ВДВІЧИ ДОРОЖЧЕ НІЖ НА РИНКУ

Не встиг на територію України прибути перший тепловоз ТЕ33а виробництва General Electric, як розрекломований контракт Укрзалізниці став об’єктом розслідування Національного антикорупційного бюро.

За фактом можливого завищення вартості закупівлі локомотивів НАБУ розслідує кримінальну справу 52018000000000428 від 05.05.2018р. Про це повідомив Finbalance з посиланням на ухвалу суду.

За інформацією слідства при укладенні договору фінансового лізингу між ПАТ «Укрзалізниця» і ПАТ «Укрексімбанк» на 30 залізничних локомотивів, та відповідного договору поставки зазначених локомотивів між виробником локомотивів General Electric та ПАТ «Укрексімбанк», лізингодавцем та лізингоодержувачем було допущено суттєве перевищення цін на вказані локомотиви в порівнянні з ринковими цінами за якими здійснювалася поставка локомотивів іншим покупцям.

Наразі слідчим НАБУ надано доступ для ознайомлення з документами угоди, а саме до:

  • договорів фінансового лізингу укладених за участю ПАТ «Державний експортно – імпортний банк» (АТ «Укрексімбанк») та ПАТ «Укрзалізниця»;
  • договорів поставки (купівлі – продажу) між ПАТ «Державний експортно – імпортний банк» (АТ «Укрексімбанк») та ТОВ «Джиі Україна»;
  • листування за участю ПАТ «Укрзалізниця», ПАТ «Державний експортно – імпортний банк» (АТ «Укрексімбанк»), ТОВ «Джиі Україна» з іншими суб’єктами господарювання та органами державної влади;
  • документів, складених за результатами проведення випробування в тестовому режимі локомотивів General Electric ТЕ33А (General Electric ТЕ33АС) в Україні та ін.

Нагадаємо, що раніше ZБК намагалося отримати інформацію про умови отримання Укрзалізницею локомотивів ТЕ33а, проте Укрзалізниці відмовила в наданні запитуваної інформації. Після цього ZБК оскаржила ненадання інформації до адміністративного суду й наразі справа перебуває на розгляді Окружного адмінсуду міста Києва.

Один з головних підводних каменів угоди полягає в тому, що “Укрексімбанк” оплачує наперед всю суму за першу партію тепловозів (30 одиниць), тоді як їх виробництво і постачання має бути здійснено протягом року. Також не відома остаточна сума, яку заплатить за локомотиви Укрзалізниця. Так оприлюднена лише вартість угоди між GE і “Укрексімбанком”, яка складає близько 4,7 млн.$ за локомотив і не включає в себе лізингові й інші витрати Укрзалізниці. Тож остаточна ціна односекційного тепловоза ТЕ33а може значно перевищувати 5 млн.$ для УЗ в кінцевому розрахунку.

Стрелочник
Стрелочник
http://strelochnik.com - Стрелочник - инсайд и коруппция в транспортной отрасли.